ZABAWKI MAGNETYCZNE

  • Budowla z zabawek magnetycznych

    Budowla z zabawek magnetycznych

Zabawki magnetyczne - co to jest?

Klocki magnetyczne to doskonały prezent edukacyjny dla dziecka, rozwijający jego wyobraźnię oraz zdolności konstrukcyjne. Nasz produkt jest idealnym pomysłem na pozytywne spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych - to bardzo wciągająca zabawka. Z magnetycznych pałeczek i kul, które łączą się ze sobą za pomocą oddziaływania pola magnetycznego tworzą dwu, trójwymiarowe figury i obiekty o dowolnym kształcie oraz rozmiarze. Wykonane konstrukcje mogą być ponadto ciekawym elementem dekoracyjnym.

Klocki magnetyczne to zabawka edukacyjna, która może w łatwy sposób pomóc w zrozumieniu zasad geometrii, matematyki czy chemii.

 

ZABAWKI POSIADAJĄ UDOWODNIONE WŁAŚCIWOŚCI TERAPEUTYCZNE I ANTYSTRESOWE!!!

 

Instrukcja zabawy - czyli jak używać?

Podstawowe elementy zabawy to pałeczki, czyli stalowy pręt pokryty kolorowym plastikiem, którego oba końce są namagnesowane oraz niklowane kulki. Dzięki działaniu pola magnetycznego pałeczki i kulki łączą się ze sobą a my możemy tworzyć najróżniejsze konstrukcje.

Najprostsze połączenie to zbliżenie jednego końca pałeczki do pokrytej niklem kulki. To podstawa bardziej skomplikowanych budowli.

 

Klocki magnetyczne - podstawowa konstrukcja

 

Z 3 pałeczek i 3 kulek w łatwy sposób wykonamy trójkąt. Należy pamiętać, aby dobrze łączyć ze sobą bieguny magnesów, w przeciwnym razie nasze figury nie będą stabilne, zaistnieje możliwość przy wielu połączeniach, że budowla się rozpadnie. Jest tylko jeden sposób aby to sprawdzić. Przypadku dobrego połączenia gdy zbliżymy kolejną kulkę nie powinno być żadnej reakcji - to znaczy, że cała siła magnesów wykorzystana jest prawidłowo. Kiedy odczujemy, że nasz trójkąt przyciąga kolejną kulkę oznacza to, że wiązanie jest nieprawidłowe - chyba, że naszym celem jest dołączenie kolejnej kulki.

 

Pamiętając o tych zasadach mamy pewność, że nasze konstrukcje będą trwałe i stabilne.

W dziale Galeria znajdą Państwo wiele zdjęć jakie budowle można układać z naszych klocków. Umieściliśmy tam zarówno projekty nieskomplikowanych połączeń, jak i takich, które zajmą znacznie więcej czasu.

 

Co wyróżnia nasze zabawki?

Klocki magnetyczne firmy Magtom zostały wytworzone zgodnie z normami jakości ISO9001:2000 oraz międzynarodową IEC 60404-5 i europejską PN-EN 10332:2004. Posiadamy testy, raporty, certyfikaty (SGS-CE) zabawek magnetycznych.

Materiały z jakich są wytworzone zabawki NIE zawierają żadnych składników zagrażających życiu i zdrowiu dziecka. Zabawka jest jednak przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia, gdyż istnieje możliwość połknięcia małych elementów przez dziecko.

 

ZABAWKI SĄ KOMPATYBILNE Z KLOCKAMI GEOMAG!

 

Aby kupić klocki magnetyczne kliknij TUTAJ.